Adıyaman Lise Taban Puanları 2026 (LGS)
Adıyaman ilinde 2026 LGS merkezi yerleştirmesine katılan 22 okul/program bulunuyor. Taban puanlar 203,84 ile 448,94 arasında değişiyor; ortalama 342,68. En yüksek taban puanlı okullar: Adıyaman Fen L. (448,94), Esentepe Anadolu L. (410,58), Altınşehir Anadolu L. (398,65).
Okul / program
22
En yüksek
448,94
En düşük
203,84
Ortalama
342,68
Adıyaman: öne çıkanlar
| Okul | İlçe | Tür | Dil | Kontenjan | Taban Puan |
|---|---|---|---|---|---|
| Adıyaman Fen L. | Merkez | Fen | İng. | 120 | 448,94 |
| Esentepe Anadolu L. | Merkez | Anadolu | İng. | 120 | 410,58 |
| Altınşehir Anadolu L. | Merkez | Anadolu | İng. | 150 | 398,65 |
| Adıyaman And. İ.H.L. | Merkez | And.İmam Hatip | İng. | 60 | 387,33 |
| Merinos Ali Erdemoğlu Fen L. | Besni | Fen | İng. | 120 | 378,20 |
| Gölbaşı Fen L. | Gölbaşı | Fen | İng. | 120 | 375,83 |
| Kahta Borsa İstanbul Fen L. | Kahta | Fen | İng. | 120 | 375,64 |
| TOBB Kız And. İ.H.L. | Merkez | And.İmam Hatip | İng. | 90 | 371,69 |
| Çelikhan Fen L. | Çelikhan | Fen | İng. | 60 | 347,98 |
| Kahta Anadolu L. | Kahta | Anadolu | İng. | 120 | 345,27 |
| Aslan Selim Sosyal Bilimler L. | Merkez | Sosyal Bilimler | İng. | 90 | 327,96 |
| Türkiye Petrolleri Kahta Kız And. İ.H.L. | Kahta | And.İmam Hatip | İng. | 90 | 324,36 |
| Ebu Sadık And. İ.H.L. | Kahta | And.İmam Hatip | İng. | 90 | 312,24 |
| Mehmet Tevfik Göksu And. İ.H.L. | Gölbaşı | And.İmam Hatip | İng. | 60 | 270,40 |
| Adıyaman Mimar Sinan M.T.A.L. | Merkez | And.Teknik | İng. | 30 | 203,92 |
| Adıyaman M.T.A.L. | Merkez | And.Teknik | İng. | 30 | 203,84 |
| Besni Kız And. İ.H.L. | Besni | And.İmam Hatip | İng. | 30 | — |
| Dumlupınar Kız M.T.A.L. | Merkez | And.Teknik | İng. | 30 | — |
| Adıyaman Mimar Sinan M.T.A.L. | Merkez | And.Teknik | İng. | 30 | — |
| Adıyaman Perre Turizm M.T.A.L. | Merkez | And.Meslek | İng. | 90 | — |
| Adıyaman Tarım M.T.A.L. | Merkez | And.Teknik | İng. | 30 | — |
| Adıyaman Perre Turizm M.T.A.L. | Merkez | And.Meslek | İng. | 90 | — |
Kaynak: MEB merkezi yerleştirme sonuçları. Taban puanlar yerleşen son adayın puanıdır; yıldan yıla kontenjan ve tercih eğilimine göre değişir.
Reklam
Okul türüne göre
Taban puanı oluşan programlar üzerinden ortanca ve en yüksek taban.
| Okul türü | Program | Ortanca | En yüksek | Tabansız |
|---|---|---|---|---|
| Anadolu | 3 | 398,65 | 410,58 | 0 |
| Fen | 5 | 375,83 | 448,94 | 0 |
| Sosyal Bilimler | 1 | 327,96 | 327,96 | 0 |
| And.İmam Hatip | 6 | 324,36 | 387,33 | 1 |
| And.Teknik | 5 | 203,88 | 203,92 | 3 |
| And.Meslek | 2 | — | — | 2 |
İlçelere göre
İlçedeki en yüksek ve ortanca taban puan.
| İlçe | Program | En yüksek | Ortanca |
|---|---|---|---|
| Merkez | 13 | 448,94 | 379,51 |
| Besni | 2 | 378,20 | 378,20 |
| Gölbaşı | 2 | 375,83 | 323,11 |
| Kahta | 4 | 375,64 | 334,82 |
| Çelikhan | 1 | 347,98 | 347,98 |
Puanın bu listede nereye yetiyor? Netlerini gir, hemen gör.
LGS puanını hesaplaReklam