Erzincan Lise Taban Puanları 2026 (LGS)
Erzincan ilinde 2026 LGS merkezi yerleştirmesine katılan 11 okul/program bulunuyor. Taban puanlar 220,83 ile 442,18 arasında değişiyor; ortalama 327,04. En yüksek taban puanlı okullar: Erzincan Fen L. (442,18), Erzincan L. (408,86), Ertuğrulgazi Anadolu L. (396,72).
Okul / program
11
En yüksek
442,18
En düşük
220,83
Ortalama
327,04
Erzincan: öne çıkanlar
| Okul | İlçe | Tür | Dil | Kontenjan | Taban Puan |
|---|---|---|---|---|---|
| Erzincan Fen L. | Merkez | Fen | İng. | 90 | 442,18 |
| Erzincan L. | Merkez | Anadolu | İng. | 120 | 408,86 |
| Ertuğrulgazi Anadolu L. | Merkez | Anadolu | İng. | 60 | 396,72 |
| Erzincan Sosyal Bilimler L. | Merkez | Sosyal Bilimler | İng. | 90 | 350,48 |
| TOBB Binali Yıldırım Kız And. İ.H.L. | Merkez | And.İmam Hatip | İng. | 90 | 338,00 |
| Refahiye Fen L. | Refahiye | Fen | İng. | 60 | 293,71 |
| 15 Temmuz Şehitleri And. İ.H.L. | Merkez | And.İmam Hatip | İng. | 60 | 285,65 |
| Hezarfen Ahmet Çelebi M.T.A.L. | Merkez | And.Teknik | İng. | 30 | 280,53 |
| Erzincan M.T.A.L. | Merkez | And.Teknik | İng. | 30 | 253,45 |
| Erzincan M.T.A.L. | Merkez | And.Teknik | İng. | 30 | 220,83 |
| Gül-Celal Toraman Tarım M.T.A.L. | Merkez | And.Teknik | İng. | 30 | — |
Kaynak: MEB merkezi yerleştirme sonuçları. Taban puanlar yerleşen son adayın puanıdır; yıldan yıla kontenjan ve tercih eğilimine göre değişir.
Reklam
Okul türüne göre
Taban puanı oluşan programlar üzerinden ortanca ve en yüksek taban.
| Okul türü | Program | Ortanca | En yüksek | Tabansız |
|---|---|---|---|---|
| Anadolu | 2 | 402,79 | 408,86 | 0 |
| Fen | 2 | 367,95 | 442,18 | 0 |
| Sosyal Bilimler | 1 | 350,48 | 350,48 | 0 |
| And.İmam Hatip | 2 | 311,82 | 338,00 | 0 |
| And.Teknik | 4 | 253,45 | 280,53 | 1 |
İlçelere göre
İlçedeki en yüksek ve ortanca taban puan.
| İlçe | Program | En yüksek | Ortanca |
|---|---|---|---|
| Merkez | 10 | 442,18 | 338,00 |
| Refahiye | 1 | 293,71 | 293,71 |
Puanın bu listede nereye yetiyor? Netlerini gir, hemen gör.
LGS puanını hesaplaReklam