Çorum Lise Taban Puanları 2026 (LGS)
Çorum ilinde 2026 LGS merkezi yerleştirmesine katılan 19 okul/program bulunuyor. Taban puanlar 187,37 ile 445,39 arasında değişiyor; ortalama 318,82. En yüksek taban puanlı okullar: 15 Temmuz Şehitleri Fen L. (445,39), Atatürk Anadolu L. (417,77), Ömer Derindere Fen L. (395,52).
Okul / program
19
En yüksek
445,39
En düşük
187,37
Ortalama
318,82
Çorum: öne çıkanlar
| Okul | İlçe | Tür | Dil | Kontenjan | Taban Puan |
|---|---|---|---|---|---|
| 15 Temmuz Şehitleri Fen L. | Merkez | Fen | İng. | 120 | 445,39 |
| Atatürk Anadolu L. | Merkez | Anadolu | İng. | 150 | 417,77 |
| Ömer Derindere Fen L. | Osmancık | Fen | İng. | 60 | 395,52 |
| Sungurlu Fen L. | Sungurlu | Fen | İng. | 60 | 376,85 |
| Özejder Sosyal Bilimler L. | Merkez | Sosyal Bilimler | İng. | 90 | 355,83 |
| w Şehit Osman Arslan Kız And. İ.H.L. | Merkez | And.İmam Hatip | İng. | 90 | 345,78 |
| Çorum Belediyesi Prof. Dr. Hayreddin Karaman And. İ.H.L. | Merkez | And.İmam Hatip | İng. | 90 | 342,83 |
| Şehit Mehmet Kocakaya Fen L. | Alaca | Fen | İng. | 60 | 341,13 |
| Kargı Fen L. | Kargı | Fen | İng. | 30 | 309,61 |
| Danışmend Fen L. | İskilip | Fen | İng. | 60 | 291,59 |
| Hitit Turizm M.T.A.L. | Merkez | And.Meslek | İng. | 30 | 227,34 |
| Şehit Emin Güner M.T.A.L. | Merkez | And.Teknik | İng. | 30 | 214,19 |
| Şehit Emin Güner M.T.A.L. | Merkez | And.Teknik | İng. | 30 | 212,23 |
| TOBB-OSB M.T.A.L. | Merkez | And.Meslek | İng. | 30 | 187,37 |
| TOBB-OSB M.T.A.L. | Merkez | And.Meslek | İng. | 30 | — |
| Buharaevler Kız M.T.A.L. | Merkez | And.Teknik | İng. | 30 | — |
| Hitit Turizm M.T.A.L. | Merkez | And.Meslek | İng. | 30 | — |
| Osmancık And. İ.H.L. | Osmancık | And.İmam Hatip | İng. | 30 | — |
| Osmancık Borsa İstanbul M.T.A.L. | Osmancık | And.Teknik | İng. | 30 | — |
Kaynak: MEB merkezi yerleştirme sonuçları. Taban puanlar yerleşen son adayın puanıdır; yıldan yıla kontenjan ve tercih eğilimine göre değişir.
Reklam
Okul türüne göre
Taban puanı oluşan programlar üzerinden ortanca ve en yüksek taban.
| Okul türü | Program | Ortanca | En yüksek | Tabansız |
|---|---|---|---|---|
| Anadolu | 1 | 417,77 | 417,77 | 0 |
| Fen | 6 | 358,99 | 445,39 | 0 |
| Sosyal Bilimler | 1 | 355,83 | 355,83 | 0 |
| And.İmam Hatip | 3 | 344,30 | 345,78 | 1 |
| And.Teknik | 4 | 213,21 | 214,19 | 2 |
| And.Meslek | 4 | 207,36 | 227,34 | 2 |
İlçelere göre
İlçedeki en yüksek ve ortanca taban puan.
| İlçe | Program | En yüksek | Ortanca |
|---|---|---|---|
| Merkez | 12 | 445,39 | 342,83 |
| Osmancık | 3 | 395,52 | 395,52 |
| Sungurlu | 1 | 376,85 | 376,85 |
| Alaca | 1 | 341,13 | 341,13 |
| Kargı | 1 | 309,61 | 309,61 |
| İskilip | 1 | 291,59 | 291,59 |
Puanın bu listede nereye yetiyor? Netlerini gir, hemen gör.
LGS puanını hesaplaReklam